Tematika letošnjega meseca varstva pred požari je namenjena splošni požarni varnosti v gospodinjstvih in problematiki ogljikovega monoksida.
Geslo letošnjega meseca požarne varnosti  je »DELUJMO PREVENTIVNO«
Tudi mi smo v torek, 18. oktobra, na naši šoli izvedli evakuacijo šole ob požaru. Seveda, namišljenem požaru. Pred dogodkom so tekle priprave na ta dan, sama izvedba pa je tekla brez težav. Pozna se, da smo izvedli že kar nekaj takih akcij in smo že nekako pripravljeni na drobne napake, ki se v takih primerih ne bi smele zgoditi. Tudi prostovoljni gasilci iz Ribnega, ki so izvedli gašenje požara in reševanje osebe iz kleti, pozdravljajo take vaje, saj so tako tudi oni pripravljeni na morebitne pasti ob gašenju, reševanju naše šole.
Seveda je bilo še posebej zanimivo gašenje s peno, ki so ga izvedli kar učenci na igrišču. Uspešni so bili tudi pri ciljanju pločevinke s curkom vode iz gasilske cevi. Dobro jim je šlo od rok, saj je kar nekaj otrok naše šole včlanjenih v vrste gasilskih četic gasilskih društev naše KS.
Za konec smo si zaklicali še NA POMOČ in se varno vrnili v našo šolo.

Galerija: