V petek, 18. novembra, smo dan pričeli z okusnim zajtrkom, Okoli 10. ure pa smo se vsi učenci naše šole, učiteljice ter čebelar Blaž Ambrožič in Iztok Pesrl zbrali v telovadnici. Najprej smo za vajo odpeli Čebelarja, ob 10.00 pa ZARES. Iztok nas je spremljal na harmoniki, tako da je bilo res lepo slišati. Bil je prav poseben občutek, saj smo vedeli, da prav ta trenutek po Sloveniji poje še mnogo otrok prav to skladbo.

Povezava na posnetek – tukaj.

Nato nas je čebelar Blaž Ambrožič spomnil, naj ne pozabimo, kako pomembne so čebele za človeka, kako lahko vsi ljudje poskrbimo, da se nam ne bi zgodila črna prihodnost. Čebele pestijo bolezni, zajedavci, druge živalske vrste, zato jim vsaj ljudje ne bi smeli škoditi. Čebelar nas je opozoril na škropljenje sadnih dreves. Seveda se tudi čebele, kljub svoji miroljubnosti, znajo branit. Takrat smo ogroženi lahko tudi ljudje Zato previdnost ni odveč.

Hvala gostoma za popestritev tega dne