V prvem razredu že pošteno korakamo v svet črk, besed, zgodbic, ki jih bomo tudi sami kaj kmalu radi prebirali. Zdaj nam pomagajo še straši, sorodniki in učiteljice. V drugem razredu pa nam gredo črke že dobro od rok in si tudi sami lahko preberemo kaj zanimivega. Ta petek nas je obiskala prav posebna gostja, knjižničarka Irena iz knjižnice na Bledu. Tokrat nam je kar ona prebrala, pravzaprav pripovedovala, zgodbico o deklici, ki ni marala knjig, a na koncu jih je požirala kot za stavo.  Vsi smo ji prisluhnili z odprtimi usti. Knjižničarka nam je dala nasvet, naj le pridno treniramo branje, pa bomo svet knjig na široko odprt. Povabila nas je še v Knjižnico Bled, kjer je knjig res veliko in  kjer se marsikaj dogaja. Med knjižnimi policami in v čitalnici, za otroke in odrasle.Tretješolce je knjižničarka Irena Razinger popeljala v svet ljudskih pravljic in pripovedk. Z zanimanjem smo prisluhnili pripovedki o nastanku Blejskega jezera. Izvedeli  smo tudi, kako je nastal Babji zob. Ob koncu ure pa  je vsak učenec iz papirja izdelal ličnega laboda.

Res je čudovit, ta knjižni svet.