Zero Waste Slovenija vodi nacionalno mrežo občin in potrjuje ter spremlja napredek v okviru njihove Zero Waste zaveze ali načrta. Promovira Zero Waste na nacionalnem nivoju ter vzpostavlja platformo za sodelovanje in povezovanje s podjetji in politiko.

Naša občina je vključena v to mrežo, s tem pa tudi naša OŠ. Že vrsto let si prizadevamo za zmanjšanje odpadkov, jih ločujemo tako doma kot v šoli v ločenih zabojih, skrbimo, da čim več odpadnega materiala predelamo naprej, jih torej recikliramo. Zavedamo se, kako obremenjujoči so človeški odpadki za naše okolje in tudi o posledicah smo že dobro seznanjeni. Med šolskim letom zato okrašujemo šolo predvsem z izdelki iz odpadnega materiala oziroma stare okraske “preoblečemo” v nove. V preteklem mesecu so se naši učenci 4. in 5. razreda še posebej potrudili in si iz blaga, ki smo ga dobili od naših krajanov, ker je ostalo kot odvečen kos v gospodinjstvu, izdelali zelo lepe, uporabne vrečke. Pri tem jim je pomagala kuharica, ki je blago sešila v pravo obliko, vse ostale drobne modne dodatke pa so učenci sešili kar sami.