Na Karitas so se v lanskem letu obrnile številne družine, ki potrebujejo pomoč tudi pri nakupu šolskih potrebščin. V lanskem letu je po vsej Sloveniji prejelo pomoč v obliki šolskih potrebščin 12.549 osnovnošolcev, kar je skoraj za 420 razredov otrok. Tudi letos številne družine prosijo za pomoč. Še posebej tiste, ki so prizadete zaradi brezposelnosti staršev, bolezni in drugih težkih okoliščin.

Zato smo se znova, tudi na naši šoli, priključili Karitasovi akciji Pokloni zvezek. Z akcijo želimo zbrati čim več zvezkov za socialno ogrožene otroke. Zato vas prosimo, da poklonite enega ali več novih, velikih, črtanih zvezkov za osnovnošolce, ki tudi v Sloveniji potrebujejo pomoč. Pri razredniku lahko (če želite) dobite tudi razglednico, na katero zapišete lepo misel ali pozdrav za sovrstnika, ki bo zvezek prejel. Razglednico vložite v zvezek.

Akcija traja do 8. junija 2018.

Za zbrane zvezke se vam že v naprej zahvaljujemo.