Projekt Aktivno v šolo je na naši šoli zaživel. Ta teden so bile ceste, ki vodijo iz vasi naše krajevne skupnosti proti šoli – varne šolske poti – polne mladih šolarjev, ki veselo korakajo novim šolskim dogodivščinam naproti. Prav nostalgično. Učenci in starši so štirinajstdnevni pešbus/bicivlak dobro sprejeli. Mnogi od staršev in starih staršev tudi sodelujejo kot vozniki ali sprevodniki pešbusov oz. bicivlakov. Vsem, iskrena hvala, za pomoč. Prav prijetno je na teh potovanjih. Tisti peš klepetajo, da je veselje, kolesarji pa nabirajo novih izkušenj, pomembnih za sodelovanje v prometu, kot kolesar. V šolo pridemo te dni bolj zgodaj in to s prida izkoristimo za športne igre na šolskem igrišču ali v telovadnici.

V petek, 18. maja, ko smo s projektom zaključili, sta nas obiskala gospa Bojana Lukan in naš župan Gospod Janez Fajfar. Vse, ki so zbrali vsaj sedem štampiljk na svoji posebni vozovnici pešbusa/bicivlaka, sta presenetila, najprej s svojim obiskom, potem pa še s simpatičnim darilom – odsevnikom slončkom. Res smo ju bili veseli. Nekaj nas bo od zdaj naprej gotovo večkrat šlo v šolo in iz nje peš ali s kolesom. In prav to je bil namen akcije.

Še enkrat hvala vsem staršem in starim staršem za pomoč pri spremstvu.

Utrinki še iz zadnjega dne.