JEKO, javno komunalno podjetje, d.o.o. je v sodelovanju s komunalnimi podjetji in Občinami Zgornje Gorenjske  Bled, Bohinj, Gorje, Jesenice, Kranjska Gora, Radovljica, Tržič in Žirovnica od marca do junija izvajal projekt Zbiranje odpadnega jedilnega olja iz gospodinjstev, katerega namen je ekološko osveščanje učencev o pravilnem zbiranju odpadnega jedilnega olja, preko njih pa tudi njihovih staršev in širšega lokalnega okolja. Z njim so želeli dolgoročno zmanjšati škodljive vplive na okolje zaradi neprimernega načina odlaganja odpadnega jedilnega olja. Projekt je bil zasnovan kot tekmovanje v zbiranju odpadnega jedilnega olja iz gospodinjstev v 4. razredih osnovnih šol, vendar gre v prvi vrsti za ekološko osveščanje. Reciklirano olje je mogoče predelati v  bio-dizel, torej ekološko gorivo, ki ne onesnažuje okolja, glicerin, ki ostane pri predelavi, pa se uporablja v farmacevtski industriji.

Kot zaključek projekta je bil organiziran izlet v Piran. Izlet je pripadal po enemu zmagovalnemu oddelku 4. razredov iz vsake občine.

Naši četrtošolci so bili zraven. Čestitamo!