Na pobudo Sveta Evrope iz Strasbourga že od leta 2001 vsako leto 26. septembra praznujemo evropski dan jezikov.

Na matični šoli in na obeh podružničnih šolah smo v tem tednu izvedli kar nekaj dejavnosti, ki učence osveščajo o jezikovni raznolikosti. Pogovarjali smo se o njihovem maternem jeziku ter o tujih jezikih, omenili jezike, ki se poučujejo v naših šolah, razmišljali, zakaj so tuji jeziki pomembni za naše okolje, poskusili povedati čim več besed v čim več različnih jezikih, se naučili pozdraviti v različnih jezikih ter se likovno, gibalno in plesno izražali…

Po vsej Evropi se 800 milijonov Evropejcev, ki živijo v 47 državah članicah Sveta Evrope, spodbuja k učenju več jezikov v katerikoli starosti, v šoli ali izven nje. Svet Evrope po celi Evropi spodbuja večjezičnost v prepričanju, da jezikovna raznolikost predstavlja pomembno orodje za doseganje boljšega medkulturnega razumevanja in hkrati predstavlja ključno sestavino bogate kulturne dediščine naše celine.

Vabljeni k ogledu utrinkov, ki so nastali na podružnični šoli Bohinjska Bela.