Teden otroka na naši šoli so, s svojim obiskom, znova popestrili naši stari starši. Radi pridejo med nas, mi pa jih še z večjim veseljem sprejmemo. To leto smo pripravili delavnice, povezane s kulturno dediščino naših krajev. Janja Vrhovnik, vodja odrasle FS Ribno je s pomočjo dveh svojih članov Iztoka Šorlija in Iztoka Pesrla predstavila gorenjsko narodno nošo od peče do peta, od klobuka do škornjev od kučimajke do “reklca”, Andrej Poklukar in Tone Poklukar pa svojo veliko ljubezen do glasbe. S seboj sta prinesla boben in činele pa še mnogo manjših tolkal, ki jih pridno uporabljajo v Godbi Gorje pri svojih številnih nastopih širom Slovenije in Sveta. Skupni del je bil zelo poučen, delo po skupinah pa tudi aktiven. Pri plesalcih se je plesalo, pri godbenikih pa pelo in igralo na tolkalo, da se nas je slišalo daleč naokoli. Druženje je kar prehitro minilo. Hvala vsem, ki ste nas počastili s svojim obiskom in nam pomagali izvesti  krasno druženje, hvala vsem, ki ste nam prinesli sladke dobrote, s katerimi smo se še po pouku sladkali ter hvala vsem petim gostom, ki so nam pomagali izvesti delavnice.