Tudi na naši šoli smo se v petek, 16. 11., posladkali s tradicionalnim slovenskim zajtrkom: črnim kruhom, maslom, medom, jabolkom in mlekom. Dan se je lepo začel in tudi nadaljeval, saj smo se po zajtrku vsi zbrali v učilnici prvega razreda, kjer nas je z obiskom počastila Danijela Ambrožič, čebelarka, ki ima na naši šoli čebelarski krožek. Tokrat nas je spomnila, da so mnogi ljudje na marsikaj alergični. Alergija na čebelji pik zna biti še posebej nevarna. Zato nas je zopet podučila, kako lahko človeku, ki zaradi pika zapade v anafilaktični šok, pomagamo, seveda, če imamo pri roki poseben pripomoček z adrenalinom. Na naši šoli ga imamo, zato je prav, da ga znamo vsi uporabljati in prav vsak je lahko poskusil. Hkrati si vsi želimo, da nam tega ne bo treba nikdar izvesti. Pridružila se nam je celo mala prijazna čebelica. Ob 10. uri smo skupaj zapeli Čebelarja in nato še prisluhnili prvi oddaji šolskega Radia Strgavnik, v kateri so nam učenci skupaj z učiteljico Meri predstavili rezultate raziskave, kaj otroci naše šole najraje počnejo med prostim časom. Prav zanimivo, da se igranje računalniških igric, v večji meri, pojavi komaj v tretjem razredu. Za sladko, vendar zdravo presenečenje pa so poskrbeli petošolci z učiteljico Meto. Za vsakogar so pripravili dve sadni nabodali, tako da smo tekom dneva poskrbeli za zdravje z mnogih zornih kotov.

Že dan poprej pa smo se uradno priključili Skupnosti šol biosfernega območja Julijskih Alp in se tako “obvezali” na varovanje živalskih vrst, s čimer bomo pokazali, da nam je mar za naravo in živali, katerih je okoli 7000 vrst in si želimo da tako tudi ostane. Hvala gospodu Anžetu in gospodu Janezu, da sta nam nazorno prikazala, kaj se lahko zgodi, če se ravnovesje v naravi poruši. Za to da se to sploh ne bi zgodilo, lahko poskrbimo le ljudje sami.

Povezava na galerijo: http://ps-ribno.splet.arnes.si/galerija/?album=11&gallery=177