Veseli december smo na naši šoli že pričeli kar takoj veselo, saj smo si, v okviru Plemljevih dni, dogodek smo poimenovali kar Gledališče v šoli, skupaj s starši naših učencev, pričarali prav tako vzdušje.  Druženje je, z božično-novoletnim programom, otvoril otroški pevski zbor naše podružnice z zborovodkinjo Ireno Kosmač, učiteljice in učitelj POš Ribno ter centralne šole, ki poučujejo na naši podružnici in kuharica, smo za to priložnost pripravili predstavo Utrinki iz naše šole, vsak oddelek je s svojo učiteljico pripravil krajšo dramatizacijo, za vrhunec večera pa so poskrbeli starši, ki so prav tako stopili v čevlje dramskih igralcev in prisrčno odigrali, vsak vlogo svojega otroka. Vsi smo se neizmerno zabavali, kar se za tak večer spodobi. Ponosni smo tako na otroke naše šole, za katere lahko rečemo, da so sami rojeni igralci kot na prav vse “naše” starše, ki so imeli še toliko težjo nalogo, saj so morali odigrati svojo vlogo, lahko bi se reklo, “a prima vista”. Vsem velik poklon in iskrena hvala.

V zadnjem tednu decembra, nas je gospa Mina zopet “pobožala” z zvočno kopeljo, dedku Mrazu so, naši igralci iz 2. in 3. razreda pokazali, da imamo res odličen podmladek igralcev, saj so z učiteljico Blanko Valant pripravili prisrčno igrico z naslovom Mala rdeča koklja, prav na zadnji dan pouka pa so nas novinarji šolskega Radia Strgavnik z učiteljico Meri spomnili na prihajajoče praznike. Ta dan so nas obiskali nekateri upokojenci naše šole, predsednik KS  Ribno Dušan Žnidaršič, predsednica KD Ribno Mihaela Pesrl ter blejski župan Janez Fajfar. Znova nas je tudi razveselil sam Božiček. Vsi smo si zaželeli lepe praznike in v novem letu osebne sreče, nato pa po razredih nadaljevali z zabavo kot se za ta čas spodobi. Šola zdaj sameva, mi pa si na počitnicah nabiramo energijo za novo leto 2019.

Naj bo za vse nas tako, da nam bo prav.