To leto se je, nenačrtovano, izšlo, da smo Gledališki festival Društva učiteljev podružničnih šol Slovenije (DUPŠ), organizirali prav v tednu, ko naša občina praznuje svoj praznik. V dopoldanskih urah 10. in 11. aprila smo Zadružni dom v Ribnem “zasedali” sami podružničarji. Učiteljice PŠ Ribno in Boh. Bela smo ga tu organizirale že šesto leto.
Strokovni posvet DUPŠ-a so letos organizirali na PŠ Sovodenj, 12. in 13. aprila, gledališki festival pa je uvertura v druženje učiteljev PŠ, letos pod naslovom Meje nas povezujejo.
 Posebnost GF  je, da želimo pokazati, kaj nam, podružničarjem, pomeni gledališče in preko njega stik s krajem. Druga posebnost pa je, da festival poteka ob istem času na treh različnih lokacijah po Sloveniji. To leto v Trbovljah, na Vrhu Svetih Treh Kraljev in v Ribnem. Skupin je toliko, da že nekaj let druženje poteka kar dva dni.  V Ribnem  smo si ogledali deset predstav učencev prve, druge in tretje triade, zvrstilo pa se je okrog 100 igralcev.
Veseli smo, da nam pri tem dogodku ob strani stojijo vodstvo, učiteljice ter učitelji in učenci centralne OŠ Bled, ki nam zagotovijo polno dvorano Zadružnega doma v Ribnem. Brez njih ne bi bilo gledalcev in tudi ne tako lepega vzdušja, kot ga vsako leto skupaj pričaramo. Festivalu v Ribnem smo dodali vrednost, saj pridnim bralcem, od 1. do 5. razreda, pomeni nagrado za uspešno opravljeno bralno značko v preteklem šolskem letu.
To leto nas je s svojim obiskom počastila predsednica DUPŠ, gospa Katja Bolko, ki nam je namenila mnogo prijaznih, spodbudnih besed in se z nami družila vse dopoldne, za kar se ji najlepše zahvaljujemo.
Pri izvedbi srečanja ne bi šlo brez KD Rudija Jedretiča Ribno in gasilcev PGD Ribno ter PGD Selo, vsako leto pa nas s svojim obiskom počastijo tudi predstavniki Občine Bled. V sodelovanju z občino in letos tudi s Turistično inf. centrom Bled smo obogatili že tako lepa DUPŠ-ova darila za vse mentorice skupin.
Moto našega društva je “MAJHNO JE LEPO” in vse to, zgoraj zapisano, pomeni prav to.
Ponosni pa smo tudi na našo sodelavko, učiteljico Blanko Valant, ki je letos prejela nagrado DUPŠ