To šolsko leto smo se na naši šoli vključili v projekt Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah. Prvo aktivnost bomo izvedli že naslednji teden, v času Evropskega tedna mobilnosti: (16 – 22. september), in sicer pod sloganom Gremo peš s kokoško Rozi!
Sodelujmo vsi in prihajajmo v šolo peš, s kolesom, rolerjem, javnimi prevozi ali na način skupne vožnje z osebnim avtomobilom. Namen je zmanjšati motorni promet in onesnaženje zraka, hkrati pa spodbujati gibanje in krepiti zdravje otrok.
Za dodatno motivacijo bodo učenci, ki se bodo udeležili akcije, dobivali karte, ki jih bomo v oddelkih skupaj ovrednotili. Take nam bodo služile za igranje različnih namiznih iger ter spodbudo za vnaprej.
Starše in stare starše zato zopet vabimo, da se nam pridružijo v jesenskem in morda tudi pomladanskem tednu aktivnosti Gremo peš s kokoško Rozi, kot spremljevalci. Seveda bomo pomagali tudi učitelji, ki bomo učence čakali na postajah:

Koritno: odhod ob 7.05

Bodešče: odhod ob 7.05

Ribno: odhod ob 7.15

Selo: odhod ob 7.05
Že vnaprej se vam zahvaljujemo za sodelovanje.