V tednu mobilnosti – 16.9. do 20.9. 2019, smo uspešno izvedli akcijo Gremo peš s kokoško Rozi. Vse učence smo povabili, da v tem tednu prihajajo v šolo na okolju prijazen način (peš, s kolesom, skirojem, avtobusom …). Pri vsem skupaj smo pomagali tako učitelji kot starši in stari starši, za kar se jim zopet lahko iskreno zahvalimo.  Zjutraj smo se zbrali na določenih “postajah” ter se skupaj odpravili proti šoli. Bilo je zabavno, prijetno in ob klepetu je pot hitro minila. Razpoloženje ni pokvarilo niti sredino slabo vreme, če temu lahko tako rečemo. Deževalo je in nam je bilo pravzaprav še bolj zanimivo. Vsi na naši šoli smo se trudili, da bi vsaj ta teden naš planet prikrajšali za kanček ogljičnega odtisa. Kar smo zabeležili na Rozine plakate v naših učilnicah in na skupnem v avli šole, je bilo res razveseljujoče. Prav vsak dan v tednu smo v obsegu vseh na šoli, dosegli visok odstotek (98%) prihodov k pouku na TM način.  Tega smo res veseli, še bolj pa dejstva, da nam je mar.