Naša šola se je tudi v šolskem letu 2020/21 vključila v projekt Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah. Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Kohezijskega sklada. Cilj projekta je spreminjanje potovalnih navad osnovnošolcev v smeri trajnostne mobilnosti, zmanjšanje motoriziranega prometa v okolici šole, zmanjšanje okoljskih obremenitev, spodbujanje gibanja otrok ter krepitev zdravja.

Akcijo Gremo peš s kokoško Rozi bomo izvajali v tednu od 21. do 25. 2020, del torej tudi v tednu mobilnosti, ki sicer letos poteka od 16. do 22. 9. 2020.

Prav vse učence vabimo, da v tem tednu, od 21. do 25. 9. 2020, prihajajo v šolo na okolju prijazen način (predvsem peš ali s kolesom, skirojem, tudi avtobusom…). Trajnostne prihode bomo beležili, učenci, ki bodo v akciji sodelovali prvič, pa bodo izpolnjevali tudi dnevnike o prihodih v šolo.

V naslednjem tednu bomo s postaj učence spremljali učitelji, starši ali stari starši, katerim se že vnaprej iskreno zahvaljujemo.

Kokoška Rozi se bo s postaj odpravila ob 7.30.

Postaje:

Koritno (avtobusna postaja 2)

Bodešče (avtobusna postaja)

Selo (avtobusna postaja)

Ribno- Spodnja vas

Hvala za sodelovanje in lep pozdrav.