Arnolda Riklija, začetnika zdraviliškega turizma v Sloveniji, bolj natančno, na Bledu, se vsako leto spomnimo tretješolci naše šole. Rikliju je na Bledu ugajalo prav vse, od okolice, svežega zraka, klime do vode. Nad Bledom je bil tako navdušen, da je tu razvil vrhunsko evropsko središče za premagovanje bolezni in utrjevanje zdravja.

Tudi mi se vsako leto povzpnemo po “njegovih” poteh razmišljanja in v ta namen opravimo jutranji vzpon na Stražo. Najprej se dobro ogrejemo, seveda z vajami, ki jih je s svojimi pacienti izvajal tudi Rikli, se sprehodimo naprej na vrh osamelca, kjer se posladkamo z zdravim zajtrkom (med, mleko, maslo, jabolko), ki nam ga vsako leto pripravi in nas tudi postreže naša kuharica Francka ter prisluhnemo poučnemu predavanju o zdravem načinu življenja. To leto nam ga je, na slikovit način, pripravila učiteljica Alenka Šimnic. Mudilo se nam je že naprej, zato smo si pomahali v slovo ter odhiteli po trim stezi do Riklijevega spomenika, kjer nam je Alenka Weithauser povedala še mnogo zanimivosti o njegovem življenju, tudi tu, na Bledu.

Nekaj utrinkov