V Evropskem tednu mobilnosti se je, na naši šoli, dogajalo precej v duhu ohranjanja čistega okolja in hkrati skrbi za lastno zdravje. Že v začetku evropskega tedna mobilnosti so prvošolci obiskali prav posebno deželo na Dovjem. Pisatelj Bukovnik jih je popeljal po poteh triglavskih pravljic. Na poti so jih pričakali zanimivi pravljični junaki. Planinci so izvedli prvi pohod. V tednu, od 21. do 25. septembra, so petošolci namenili veliko časa opravljanju kolesarskega izpita. V sredo so se tako urili v spretnostni vožnji po kolesarskem poligonu, ostali pa smo se odpravili na jesenski pohod. Zjutraj smo se skozi vas Selo sprehodili do Mlina, k jezeru, kjer smo si privoščili malico in komaj dočakali turistični vlakec. Z njim smo se odpeljali okrog jezera in nato skozi ostale vasi naše krajevne skupnosti. Zelo nas veseli, da je gospod Boštjan prisluhnil našim željam in nam s tem doživetjem popestril dan. Hvala seveda tudi vozniku, ki nas je pripeljal prav pred vrata naše šole. Naslednji dan so tretješolci obiskali sadovnjak Resje, kjer se jih je dotaknila predvsem prostranost samega sadovnjaka in seveda spoznanje, da jemo v šoli jabolka prav od tu, torej lokalno pridelana, za kar že vedo, da je velik doprinos tudi v smislu ohranjanja čistejšega okolja. Vsakemu so podarili jabolko, ki so jih z užitkom snedli.
Ves teden je tekel tudi projekt Gremo peš s kokoško Rozi. Res smo se, v veliki večini, potrudili, da je Rozi na poti v šolo imela vsak dan precej družbe. Prav iz vsake vasi so, vsak dan, v spremstvu staršev, starih staršev ali učiteljic, kolonice in kolone šolarjev drobile proti šoli. Koliko dobre volje, klepetanja in smeha pa nič slabe volje, je bilo slišati! Vsem spremljevalcem najlepša hvala.