Dragi starši, učenke, učenci.

Spoštovani,

drugi val epidemije, ki nas preveva sedaj, je za vse nas dokaj obremenjujoč. Vendar ob spoštovanju vseh nujnih ukrepov vseh nas, predvsem omejevanje socialnih stikov na člane istega gospodinjstva oziroma omejitev dodatnih stikov in ob uporabi osnovnih zaščitnih ukrepov – nošenje mask, umivanje, razkuževanje rok, uporabi varnostne razdalje, bo toliko večja verjetnost, da se izognemo okužbi, to je zaščitimo sebe, naše svojce, druge.

Če bomo te ukrepe dosledno upoštevali, se bomo lahko hitreje vrnili nazaj v šole.

Skupaj bomo zmogli.

Priloge:

• Splošna sporočila:

Kako se pogovarjati z otroki o koronavirusu SARS-COV-2 (COVID-19)? (letak)

Pravilna uporaba zaščitnih mask (Vir: Urad Vlade RS za komuniciranje)

Kako se širijo virusi (strip)

Kako se širijo virusi (plakat)

Umivanje rok (strip)

Umivanje rok (plakat)

Uporaba razkužila (strip)

Uporaba razkužila (plakat)

Razkuževanje rok – strip (plakat A3 – pokončnoplakat A3- ležečeplakat A4 – pokončnoplakat A4 – ležeče)