Ob dnevu Zemlje, ki ga obeležujemo 22. aprila, smo na šolo prejeli prijazno povabilo k sodelovanju pri projektu Za lepšo šolo. Šola na daljavo je zahtevala veliko preživetih dni pred računalniki. Zato so se pri Hiši idej odločili, da ob spoštovanju vseh ukrepov, to šolsko leto projekt Za lepšo šolo usmerijo stran od računalniških ekranov. Njihov cilj je, da mlade napotijo v naravo, kjer si lahko spočijete svoje oči in opazujete igre narave v vsej njeni lepoti.

Vse, kar morate učenci storiti je, da greste v naravo
in s fotoaparatom oz. mobilnim telefonom ujamete trenutek
v fotografski objektiv. Fotografije nato pošljite učiteljicam.

Učiteljice bomo nato izbrale 3 fotografije, ki jih bomo prijavile na natečaj.

Že samo s tem, da sodelujemo v projektu, prejmemo paket semen medovitih rastlin. To bodo “naše” čebele, ko se vrnejo naslednje šolsko leto v šolski panj, zopet veselo brenčalo okoli njih!  In prav čebele so ene izmed tistih žuželk, ki omogočajo življenje na Zemlji.

Tri fotografije, ki bodo na glasovanju zbrale največ glasov, bodo dodatno nagrajene. To na koncu je mamljivo, a saj veste, pot v naravo in iskanje pravega trenutka, pravih barv, pravega kota za fotografiranje, to je tisto, kar je najbolj zanimivo.

Pa dober počitniški “ulov”.