V Evropskem tednu mobilnosti, ki sicer poteka to leto že dvajsetič od 16. do 22. septembra, smo bili tudi na naši šoli zelo aktivni.

Trajnostna mobilnost je premikanje na trajnostni način, kar vključuje hojo, kolesarjenje, uporabo javnega potniškega prometa in alternativne oblike mobilnosti.  Poudarek je na omejevanju osebnega motornega prometa in porabe energije ter spodbujanju trajnostnih potovalnih načinov. Z ukrepi se zagotovi, da je potreba vsakogar po premikanju zadovoljena, vendar ob nižjih stroških in manjših stranskih učinkih, tveganju in porabi naravnih virov.

Mi smo si zadali še malo “težji” cilj, da v šolo prihajamo, če se le da, le peš. Mnogi so se tako podali proti šoli tudi na deževna jutra.

Ko smo se zbrali v šoli, smo vsako jutro nadaljevali druženje kar na igrišču in tako poskrbeli, da so naše misli in telo bolj sproščeno in prebujeno vstopile k pouku.

Na naši šoli imamo srečo, da vsako leto učiteljicam pri vožnjah našega peš busa priskočijo na pomoč tudi starši in stari starši. Zato se vsem sodelujočim “voznikom in voznicam” iskreno zahvaljujemo.

V tem tednu so drugošolci izvedli še dan Nika in promet. Ogledali so si predstavo o prometni varnosti in se nato s policistom Romanom sprehodili po Bledu ter si ogledali nevarne točke v prometu.

Petošolci se pripravljajo na kolesarski izpit in v tem tednu so vozili poligon spretnostne vožnje ter s policistom pilili varno vožnjo tudi na cesti.

Po zaključku ETM, 23. septembra,  pa smo obeležili dan slovenskega športa in si ta dan privoščili FIT aktivni odmor na svežem zraku. Nekateri oddelki so bili na igrišču, drugi v sadovnjaku, vsem pa so te minute kar prehitro minile.