Tretji petek v novembru je že enajsto leto namenjen Tradicionalnemu slovenskemu zajtrku. Letos je potekal pod sloganom “Zajtrk s sadjem – super dan”.  Prav prijetno je bilo zopet v šoli zajtrkovati. Kruh z maslom in medom, mleko ter okusno jabolko nam vedno teknejo. Polni zdravja smo dan nadaljevali v družbi učencev Radia Strgavnik in učiteljice Anje. Oddaja v živo je bila zopet zanimiva. Ob 10. uri smo skupaj zapeli Čebelarja. Vrata razredov smo na stežaj odprli, da je bilo petje res ubrano. Lepo je zvenelo po vsej šoli. Po odmoru so mlajši učenci pričeli z drobljenjem zelišč s šolskega vrta, ostali smo pričeli z risanjem in izrezovanjem okraskov za okrasitev šole. Nato smo skupine zaokrožile. Ob koncu dneva je vsem dišalo po sivki in melisi in vsi smo prispevali k novi zunanji podobi naše podružnice, ki že kliče zimo.