Naša podružnica je ena izmed šol Skupnosti šol Biosfernega območja Julijske Alpe in danes, 1. februarja, nas je obiskala gospa Mojca iz Infocentra Triglavska roža Bled. Na slikovit in prijeten način nas je spomnila, kako naj bi se v gozdu obnašali in nas opomnila, da smo v gozdu le gostje.

S kamišibaj tehniko pripovedovanja zgodb nam je predstavila zgodbo divjega petelina.

Spoznali smo, zakaj je mir v gozdu pomemben in da obstajajo v gozdovih tudi mirne cone. Te predstavljajo območja izjemnega pomena za opravljanje življenjsko pomembnih funkcij ogroženih živalskih vrst (prehranjevanje, počivanje, varčevanje z energijo, razmnoževanje, vodenje mladičev, selitev) in za
varstvo živalskih in rastlinskih vrst.
Na teh območjih so obiskovanje in različne dejavnosti časovno in prostorsko prilagojene tako, da so motnje čim manjše.