V ponedeljek, 7. marca, smo se tudi učenci naše podružnice udeležili selitve blejske občinske knjižnice v nove prostore Medgeneracijskega centra Vezenine Bled. Tokrat smo se na pot podali kar s praznimi torbami. V šoli smo jih res popolnoma izpraznili, da bi le lahko prenesli z njimi čim več knjig. Ko smo prispeli do knjižnice, so nas usmerili do gradiv. Kako radi bi kar nalagali  in nalagali v naše prazne torbe, a kaj, ko se potem zapreti niso dale. Res smo imeli ogromno željo, da bi pomagali po svojih najboljših močeh. Dodobra natovorjeni s knjigami (predvsem za otroke) in CD-ji ter DVD-ji, smo se napotili čez Bled do nove lokacije. Tam so nam pokazali, kam naj zložimo katero gradivo. Nekatere so knjige kar zapeljale in so jih začeli prebirati. No, za to tedaj nismo imeli časa, saj smo se morali umakniti naslednji skupini učencev iz višjih razredov, ki so prav tako prenašali tovor učenosti z enega konca Bleda na drugega. In kako smo bili vsi povezani tako s staro kot novo knjižnico! Komaj že čakamo, da se vrata nove knjižnice odpro.