V tednu, od 16. 5. 2022 do 20. 5. 2022, bomo na šoli izvajali akcijo Aktivno v šolo – PEŠBUS. Z akcijo želimo prispevati k zmanjševanju motoriziranega prometa in tako prispevati k zmanjšanju okoljskih obremenitev, ki jih prinaša promet.

Glede na to, da je način prihoda otrok v veliki meri odvisen od vas staršev, vas naprošamo k sodelovanju. Možnosti za okolju prijazen prihod v šolo je kar precej. Na naši šoli smo se odločili, da bomo tokrat v šolo prihajali peš. Saj je tako še najbolj zabavno.

Sicer pa za pot v trgovino, k prijatelju, ali na treninge priporočamo tudi:

• vožnjo s skirojem ali kolesom (obvezno spremstvo odrasle osebe in uporaba zaščitne čelade),
  • skupinsko vožnjo z avtomobilom (starši v avtomobilu pripeljejo dva ali več otrok – dogovor med starši).

Veseli smo, da se je akciji tudi tokrat pridružilo dovolj spremljevalcev. Vsem staršem in starim staršem, ki bodo “vozniki” pešbusov, že sedaj hvala. Tudi učiteljice bomo pomagale.

Postaje in odhodi:

• 7.00 – Koritno