V torek, 19. maja se je hkrati na treh lokacijah po Sloveniji odvijalo 7. srečanje gledaliških skupin podružničnih šol. Gostiteljice festivala smo bile tri podružnične šole in sicer

• OŠ Ivana Kavčiča Izlake, PŠ Mlinše in OŠ Toneta Okrogarja, PŠ Šentlambert
  • OŠ prof. dr. Josipa Plemlja Bled, PŠ Ribno in
  • OŠ Rovte, PŠ Vrh Svetih Treh Kraljev

Letos se je odvilo kar 20 otroških predstav. Na Gorenjskem 8. Ogledi predstav so bili nagrada za uspešno opravljeno bralno značko.

Zato hvala vsem bralcem, da so bili tako pridni, da smo imeli polno zasedeno dvorano, kar je za igralce nekaj najlepšega.

Z gledališko dejavnostjo nudimo mladim, da spoznavajo sebe in druge pod različnimi koti žarometov, si razvijajo osebnost in samozavest ter skrbijo za slovenski jezik. S to dejavnostjo ohranjamo kulturno dediščino našega naroda. Otroci na gledališkem odru s kreativnostjo pričarajo odlično vzdušje, prikažejo svoje delo in hkrati te bogate izkušnje delijo z drugimi. Na ta način širimo zavedanje pomena podružničnih šol na podeželju.