Prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku, ki jo je 7. februarja 2024 je pripravila Podružnična šola Ribno, je bila pravo doživetje za vse prisotne. Zadružni dom v Ribnem je bil prizorišče bogatega kulturnega dogodka, ki je združil različne generacije in izraze slovenske kulture. V dvorani so se zbrali učenci, starši, učitelji in domačini, da bi skupaj proslavili pomemben dan. Pričelo se je s pozdravom ravnateljice in župana, ki sta v svojem nagovoru izrazila spoštovanje do kulturne dediščine in pomena nenehnega negovanja le-te. Potem so na oder stopili mladi recitatorji in igralci, ki so s svojimi interpretacijami slovenskih pesmi in poezije ter igralskimi sposobnostmi navdušili občinstvo. Njihova predanost in občutek za izraznost sta bila ganljiva. Mladi inštrumentalisti so s svojimi glasbenimi točkami popestrili dogodek. Otroški pevski zbor je s prepevanjem znanih slovenskih pesmi dvorano napolnil s pesmijo in veseljem. Čar prireditvi pa je dodal nastop odrasle folklorne skupine, ki je s svojimi plesnimi koraki in živahnostjo tradicionalnih slovenskih plesov prevzela vse navzoče. Ob koncu prireditve so se obiskovalci z zahvalami in aplavzom poklonili vsem nastopajočim ter se skupaj ozrli na čudovit večer, ki je poudaril pomen kulture in povezanosti v skupnosti.

Kultura – ohranjajmo jo kot najdragocenejši zaklad, negujmo jo, saj v njej se skriva čudežna moč, ki nas navdihuje in osvobaja dušo.