Ribenska šola je v septembru ponovno zaživela v otroškem vrvežu. V šolo so se vrnili učenci, še najbolj pa smo veseli prvošolčkov, ki so prvič prestopili šolski prag.

Na prvi šolski dan jih je skupaj s starši pred šolo počakala njihova učiteljica Anja Gluhar, v učilnici pa jih je pričakala sinička Marička, ki bo skupaj z njimi usvajala znanje in se veselila odmorov za igro. Nagovorila sta nas naša nova ravnateljica Tanja Műller in podžupan Iztok Pesrl, ki sta učencem vlila poguma za nov začetek. Drugošolci pa so z učiteljico Alenko Čeh pripravili dramsko igrico o pikapolonici, ki si želi naučiti prešteti svoje pike. Da želodčki niso bili prazni, so se prvošolci za zaključek tudi okrepčali v jedilnici in se že začeli spoznavati in sklepati nova prijateljstva.